Terapeuci

(Rok szkolny 2017/2018)

Pedagog szkolny - mgr Małgorzata Pogorzały

Pedagog szkolny podejmuje działania diagnostyczne i doradcze w stosunku do uczniów, u których wystąpiły trudności dydaktyczne i wychowawcze.

Określa formy i sposoby udzielania uczniom pomocy psychologiczno-pedagogicznej, odpowiednio do rozpoznanych potrzeb. Współpracuje z rodzicami, między innymi w ramach indywidualnych konsultacji.

Udziela Rodzicom porad dotyczących wspierania uczniów w rozwoju intelektualnym i emocjonalno-społecznym. Działa również na rzecz zorganizowania pomocy materialnej uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Prowadzi działania o charakterze profilaktyczno-wychowawczym.

Godziny pracy i dyżuru dla Rodziców Pedagoga Szkolnego

Poniedziałek Wtorek
Środa Czwartek Piątek
 Małgorzata Pogorzały    10.00 - 15.00  10.00 - 14.00  8.15 - 11.15 13.00 - 17.00   8.15 - 12.15

Pomoc pedagogiczno-psychologiczna - mgr

Do zadań terapeuty pedagogicznego należy:

1. Prowadzenie badań i działań diagnostycznych uczniów z zaburzeniami i odchyleniami rozwojowymi lub specyficznymi  trudnościami w uczeniu się.

2. Prowadzenie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych oraz innych zajęć o charakterze terapeutycznym.

3. Podejmowanie działań profilaktycznych zapobiegających niepowodzeniom edukacyjnym uczniów, we współpracy  z rodzicami uczniów.

4. Wspieranie nauczycieli i wychowawców w udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Logopeda - mgr Jolanta Socha, mgr Sylwia Cyl-Lelińska.

Do zadań logopedy w szkole należy:

1. Diagnozowanie logopedyczne, w tym prowadzenie
badań przesiewowych w celu ustalenia stanu mowy uczniów.

2. Prowadzenie zajęć logopedycznych oraz porad i konsultacji dla uczniów i rodziców w zakresie stymulacji rozwoju mowy  uczniów i eliminowania jej zaburzeń.

3. Podejmowanie działań profilaktycznych zapobiegających powstawaniu zaburzeń komunikacji językowej,  we współpracy z rodzicami uczniów.

mgr Jolanta Socha

Wtorek Czwartek