X Rajd Pierwszaka im Romana Sołtysińskiego

2012-06-05

X Rajd Pierwszaka im Romana Sołtysińskiego 31 maja 2012 roku wszyscy uczniowie klas 1-ych udali się na X Rajd Pierwszaka im Romana Sołtysińskiego.

Jak co roku impreza ta gromadzi w Muzeum Etnograficznym grono małych piechurów, którzy różnymi trasami ze szkół toruńskich podążają na spotkanie kolegów i obejrzenie dokonań rówieśników podczas przeglądu artystycznego.

Organizatorami tego spotkania są: OM PTTK w Toruniu i koła SKKT, które działają w Zespole Szkół 24 wraz z inicjatorką tej imprezy - panią  Dyrektor Wiolettą Wojciechowską- Sanocką. Tym razem spotkali się uczniowie 11 toruńskich szkół. Dzieci dostały drobne upominki- z okazji Dnia Dziecka, opiekunowie podziękowania. Wręczono uroczyście małym turystom z naszej szkoły  pierwsze zdobyte odznaki.

Podczas przeglądu twórczości dziecięcej naszą szkołę reprezentowała klasa 1b pokazując tańce ludowe w pięknych strojach. Pogoda dopisała i dzieci zadowolone wróciły z miło spędzonego czasu w gronie rówieśników.