NASZ SZKOLNY OGRÓD MARZEŃ

2012-05-26

NASZ SZKOLNY OGRÓD MARZEŃ Na lekcjach techniki wszystkie klasy IV i V wykonały projekt ogrodu szkolnego.

Ogród jest w kształcie trapezu. Ma spełniać funkcję nie tylko użytkową, ale także edukacyjną.

W ogrodzie należało umieścić:

1) rośliny kwitnące wiosną, latem, jesienią,

2) rośliny użytkowe - warzywa, trawy (zboża), zioła,

3) skalniak,

4) krzewy.

Zadaniem uczniów było zaprojektowanie szkolnego ogrodu według własnego pomysłu. Przez kolejne cztery lekcje techniki powstawały projekty. Uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem. Na tablicy wieszaliśmy ilustracje roślin, które powinny znaleźć się w ogrodzie. Dzieci oglądały też czasopisma ogrodnicze z ciekawymi propozycjami różnych rozwiązań, aby się nimi inspirować w swojej twórczej pracy.

Ogrody zostały ocenione za oryginalność pomysłu i ciekawe, estetyczne wykonanie.

Następnie komisja wyłoniła najciekawsze projekty pod względem przyrodniczym i plastycznym. Z nich została utworzona wystawa na holu szkoły, przed głównym wejściem.

Każda praca otrzymała naklejkę z numerem wykonanym przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Wszyscy uczniowie i nauczyciele mogli brać udział w głosowaniu na najciekawszy projekt ogrodu.

Najwięcej głosów otrzymała praca Justyny Tosiek z klasy V a. Drugie miejsce zdobył Damian Gębarski z klasy V e, a trzecie Ada Pawlak z klasy IV a.

Iwona Rogowicz - Sokalska
Monika Szałkowska